Dlaczego warto wykonać depilację przed porodem?

Ciąża jest niezwykłym stanem w życiu kobiety. Jedne panie w tym okresie rozkwitają i czują się piękniejsze niż zwykle – mają silne włosy, paznokcie, piękną cerę, a rosnący brzuszek dodaje im uroku. Inne czują się fatalnie – zbyt szybko i zbyt dużo przybierają na wadze, obserwują pogarszającą się cerę, mają słabsze, wypadające garściami włosy. Bez względu na to, w której grupie się znajdziemy, z pewnością będziemy chciały również w ciąży zadbać o siebie. Warto w tym celu regularnie odwiedzać kosmetyczkę.

depilacja bikini

Jednym z zabiegów, które prawdopodobnie zostaną nam zaproponowane – czy to w gabinecie kosmetycznym, czy też polecone na szkole rodzenia, będzie z pewnością depilacja przed porodem. Czy jest ona konieczna i jak się do niej przygotować? Depilacja przed porodem ma znaczenie bardzo praktyczne – poród u każdej kobiety przebiega różnie i nie da się przewidzieć, czy w trakcie parcia krocze nie będzie musiało być nacinane, lub czy samoistnie nie popęka – ważne, by w takiej sytuacji w miejscu nacięcia nie było włosków, które mogłyby później wrastać w ranę. Tej sytuacji zapobiegnie depilacja przed porodem.

Istotnym aspektem jest również dbanie o okolice intymne w czasie połogu – będzie ono łatwiejsze, jeśli poddamy się depilacji przed porodem. Wystarczy oczywiście w celu usunięcia owłosienia użyć dobrej jakości golarki, jednak warto pamiętać, że z pokaźnego rozmiaru brzuszkiem, ciężko będzie nam samodzielnie wykonać depilację przed porodem. Warto poprosić o pomoc męża, lub udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego, gdzie profesjonalistki wykonają skuteczną depilację przed porodem.