Nowoczesna depilacja

W przeciwieństwie do innych metod usuwania zbędnego owłosienia, depilacja laserowa daje trwałe efekty. Podczas zabiegu wykorzystywane jest bowiem zjawisko selektywnej fototermolizy. Kosmetolog przykłada do przygotowanej wcześniej skóry głowicę lasera, a emitowana przez nią wiązka intensywnego światła pochłaniania jest przez melaninę – barwnik znajdujący się w cebulkach włosowych. Impuls laserowy zamieniany jest na energię termiczną co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków/ Na skutek tego nie odrastają one później.

Zabieg depilacji laserowej niekiedy powodować może pewien dyskomfort i uczucie swędzenia czy pieczenia. Uzależnione jest to jednak od cech indywidualnych oraz od odporności na ból organizmu. Po wykonaniu zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, pojawić się może również obrzęk okołomieszkowy. Objawy te znikają jednak zazwyczaj  już po kilku godzinach. Czas trwania depilacji uzalezniony jest od tego jak duży fragment skóry ma zostać zdepilowany. Czas jego trwania skracają nowoczesne lasery diodowe. Ich głowica posiada bowiem dużą powierzchnię zabiegową.

depilacja-laserowa-poznan

Depilacja laserowa Gdańsk jest bardzo skuteczna, ale aby efekt był trwały należy przeprowadzić serię zabiegów w odstępach czasowych wynoszących od 6 do 12 tygodni. Laser działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu. Liczba zabiegów zależy od cech indywidualnych – kolor, rodzaju i ilości włosów. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. W takiej sytuacji wystarczające są już nawet 4 zabiegi.